חדרי מחשבים

חדרי מחשבים

כיום חדרי מחשבים ניתן למצוא כמעט בכל ארגון. בעלי החברה משקיעים מחשבה ומשאבים רבים בציוד החדשני שמאפשר לעמוד בקצב ההתקדמות הטכנולוגית, עיצוב החדר מבחינה ארגונומית, כדי שלעובדים תהיה גישה נוחה לעמדות המחשב, גיבוי למקרה שמשהו ישתבש, אמצעי בטיחות ומיגון ועוד.

יחד עם זאת, ארגונים רבים מתמודדים עם בעיה קשה של התחממות יתר בחדר השרתים. העלייה בצפיפות השרתים גורמת באופן ישיר לעלייה בפליטת החום בחדרי מחשב ועשויה לגרום נזקים רבים לציוד. אז בכתבה זו נתייחס לפן חשוב נוסף של חדר מחשבים: מיזוג האוויר ובקרת האקלים.

חברת “סיביר” מציעה מגוון של פתרונות קירור חדשניים ויעילים למיזוג אוויר בחדר השרתים שיחד עם יתרונות בולטים אחרים גם חוסכים עד 60% מצריכת החשמל והאנרגיה.


בחירת מערכת מיזוג לחדר המחשבים של בית העסק היא אחת ההחלטות החשובות ולעתים גם אחת ההשקעות הגדולות של החברה. כולנו מודעים לכך שעבודתם השוטפת של מחשבים מושפעת ישירות מטמפרטורת הסביבה, וסביבה חמה מדיי עלולה לגרום לתקלות והפסקות בעבודה, פגיעה בחומרה ושלל אי נעימויות המובילות, בין השאר להוצאות בלתי צפויות.

תכנון רשלני של בקרת האקלים בחדר מחשבים עלול לגרום גם לעלייה בלתי מוצדקת בצריכת החשמל ועלויות תחזוקה גבוהות, מה שפוגע ביעילות הכלכלית של העסק.


תכונות מערכת המיזוג קובעות למעשה את גודל חדר המחשבים, כמות העמדות שניתן להציב בו והאם החדר יכול להכיל ציוד נוסף.
יש לזכור שמחשבים מייצרים חום תוך כדי עבודתם – חום שיש לסלק למען המשך פעילותם התקינה. במהלך גדלה עוצמת המחשבים בקצב מסחרר, גם כמויות החום העודפות גדלות. ואת הדרישות למערכת המיזוג. פירוש הדבר הוא שכיום יש צורך בעוצמות קירור גבוהות בהרבה ממה שנדרש בעבר בחישוב למטר מרובע של חדר מחשבים. יש לקחת זאת בחשבון כי בהינתן עוצמת מערכת הקירור תפוקתה מוגבלת.

גם את לחות האוויר יש לקחת בחשבון: לחות גבוהה מדיי מסכנת את הציוד שכם עלולה לגרום לחלודה. טמפרטורה נמוכה מדיי אינה רצויה שכן גורמת לעיבוי ועליית הלחות. לכן כדאי שתהיה לאחראי על חדר המחשבים בקרה מדויקת ביותר על רמות החום והלחות. מערכות מתקדמות למיזוג האוויר מאפשרות זאת.

כשמתכננים מערכת מיזוג לחדר מחשבים יש להתחשב גם בתנאי העבודה של הגורם האנושי, שכן יש לו השפעה ישירה ביותר על רצף עבודת המחשוב.
שוקלים להקים/לחדש חדר מחשבים של בית עסקכם? פנו לחברת “סיביר” לפתרונות מיזוג מקצועיים ומתקדמים ביותר.

חדרי מחשבים

סיביר מערכות מיזוג אויר

אנו עובדים עם לקוחות פרטיים ועסקיים – אדריכלים וקבלנים. סיביר מערכות מיזוג אויר מספקת מכלול שירותים המאפשרים שיתוף פעולה כגון, עם חברות מסחריות ותעשייתיות גדולות וגם לקוחות שרוצים ליהנות מאוויר נעים במקום מגורים.

25 שנה ניסיון

יש לנו ניסיון של למעלה מ- 25 שנים של תכנון, התקנה והתאמה של מערכות מיזוג אויר הן ללקוחות פרטיים והן ללקוחות מוסדיים. אנו מאמינים בעבודה איכותית ומבטיחים שירות מעולה לכלל הלקוחות שלנו.
× איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן