מהי טכנולוגית VRF?

סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF
מזגן VRF
דצמבר 28, 2016
סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF
טכנולוגיית VRF
ינואר 16, 2017

מהי טכנולוגית VRF?

סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF

VRF – חידוש נוסף בתחום המיזוג

אם אתם מעסיקים את עצמכם בשאלה “מהי טכנולוגית VRF?” ככל הנראה הנכם נמצאים בעיצומו של תהליך בחירת מערכת מיזוג אוויר. עולם הטכנולוגיה אף פעם אינו עומד מלכת – כך גם תחום המזגנים, שבאורח מתמיד מתעדכן ומתחדש בפונקציות נוספות, מתייעל בפעילותו והופך את השימוש במוצריו לידידותי ונוח יותר עבור הצרכן. אם כך, מה זה VRF? ומהי תרומתה של טכנולוגיה זו לתפקוד הכללי של המזגן?

טכנולוגית VRF – עיקרון פעולה

טכנולוגית VRF נמנית בין ההמצאות העדכניות ביותר בתחום המזגנים. שיטת מיזוג זו מתבססת על עיקרון של שינוי בנפח הקירור של המזגן, ומכאן שמה: “Variant Refrigerant Flow”. שינויי נפח אלו מתאפשרים כפועל יוצא מפעילותו המשתנה של המדחס שמושפע מתנודתיות בתדרי המנוע. מי ששמע על מזגני אינוורטר יבין במה מדובר, שהרי מזגנים אלו מתאפיינים במהירויות משתנות של סיבובי מדחס – שיטה המאפשרת וויסות של פעולת המיזוג והתאמתה לטמפרטורה ותנאיי אקלים בסביבת העבודה.

ובמילים אחרות, מזגנים המתבססים על טכנולוגיית VRF מווסתים את פעילות המיזוג בהתאם לדרישת המאייד והופכים את השהייה באזור פעילותו של המזגן לנעימה ונוחה יותר.

יתרונות של טכנולוגית VRF

בדומה לכל חידוש אחר, גם מזגנים הפועלים בטכנולוגית VRF נודעים במחירם הגבוה לעומת מזגנים רגילים. לפיכך, השאלה שמתעוררת במעמד הרכישה היא: “האם השקעה זו כדאית?”. במקרה של מזגנים המשלבים טכנולוגית VRF התשובה היא חד משמעית “כן”. למזגני VRF יתרונות רבים, אשר הופכים אותם למוצרים מבוקשים בקרב ציבור הצרכנים.

וויסות ובקרת אקלים – פעמים רבות כאשר מפעילים מזגן רגיל מתחילים להרגיש כעבור זמן קצר שהטמפרטורה בחדר עלתה או ירדה באופן קיצוני הגורם לאי נוחות והדורש העלאה או הורדה של טמפרטורה במטרה להתאימה מחדש לתחושת החום או הקור שלנו. במזגני VRF זה לא קורה: המערכת מווסת את האקלים בחדר ושומרת על טמפרטורה אחידה וקבועה.

חיסכון באנרגיה חשמלית – מאחר והמדחס במזגני אינוורטר פועל בהתאם לדרישה (מוריד ומעלה את קצב סיבובי המנוע) נחסכת אנרגיה חשמלית רבה. את התוצאה תוכלו לראות בחשבונית שתקבלו מחברת החשמל בסוף החודש. חיסכון באנרגיה מהווה שיקול המצדיק השקעה ראשונית גבוהה בעת רכישת המזגן, שכן תוך זמן קצר ההפרש בעלויות מתבטל.

פעילות שקטה – מכירים את המזגנים שעושים רעש ומפריעים להתרכז? טכנולוגית VRF מעודדת פעילות שקטה של מערכת המיזוג.

עמידות לאורך זמן – מזגנים המבוססים על טכנולוגית VRF עמידים יותר לאורך שנים ביחס למזגנים רגילים. המדחס נשמר היטב לנוכח פעילותו הדינאמית שאינה שוחקת אותו, לפיכך, המזגן פועל במשך שנים ללא תקלות ובעיות.

חברת סיביר מערכות מיזוג אויר בע”מ משווקת מזגנים משולבי טכנולוגית VRF של מיטב היצרנים המובילים המוכרים בשוק. נשמח לעמוד לשירותכם בבחירת מערכת המיזוג המושלמת עבורכם!