מזגן VRF בדרך להיות המזגן מספר 1 – המזגן הכי נמכר

שימוש מושכל במזגן מאפשר מיצוי מרבי ומיטבי של פוטנציאל המיזוג – חימום וקירור- שלו. כל מי שחוו על בשרם, פשוטו כמשמעו, את יתרונותיו הרבים של  מזגן VRF עשויים להעיד על איכותו ועל כדאיות רכישתו. יידרשו יותר מאשר אצבעות יד אחת (אולי אפילו שתיים) על מנת למנות אותם: 

 ראשית, היא חסכוני להפליא מבחינה אנרגטית, עובדה שמחדדת ומעצימה את יתרונותיו במבחן עלות- תועלת. החיסכון בעלויות החשמל ניכר בתקציב. שנית, מזגנים מסוג זה עשויים לחמם ולקרר מתחמים שונים בחלל אחד בו זמנית, מה שמאפשר את ניצול החלל לפעילויות המחייבות, בו בזמן, טמפרטורות נמוכות מזה וגבוהות מזה. שלישית,  ניתן להתאמה אישית, על פי צרכי השוהים בחלל והעדפותיהם, את רמת החימום או הקירור. בכך הוא מקנה לנהנים ממנו תחושה כי זה מזגן אישי, ייחודי וייעודי, במיוחד עבורם. רביעית, מזגנים אלה מתאפיינים בתדירות נמוכה של תקלות, אשר התוצאה הישירה היא עבודה רציפה ומתמשכת וזמן השבתה קצר.

 

שיקולים בבחירת מזגן VRF

הגודל ( כמו גם הקוטן) בהחלט קובע: חשוב ביותר לבחור מזגן באופן מושכל, ובעיקר- כזה שייתן את המענה הטוב ביותר. לשם כך חשוב לאפיין ולהגדיר לפני הרכישה את הצרכים, את אופן השימוש ותדירותו, את גודל החלל שאמור להיות ממוזג, את מספר האנשים הצפויים לשהות בו ועוד. שני פרמטרים חשובים ביותר לבחירת מזגן VRF יעיל הם- היעילות והקיבולת. כאשר מדברים על קיבולת, מדברים, בעצם, על הגודל המיטבי של מערכת המיזוג ביחס לגודל החלל הממוזג. מערכות שאין הלימה בין גודלן ובין גודל המתחם הממוזג אינן יעילות במידה שבה כן קיימת הלימה ביניהם.  

תוצאות העדר ההלימה ניכרות גם ואולי בעיקר בכיס: מערכות לא יעילות הן מערכות בזבזניות יותר, הן בהתקנתן והן בהפעלה הראשונית שלהן.  טכנאים מומחים במזגנים בכלל ובמזגנים אלה בפרט ממליצים להתקין מערכת בעלת קיבולת גדולה יותר מאשר מערכת בעלת עומס הפעלה מרבי, וזאת משום שהיא עדיפה על מערכת שלא נותנת מענה מספיק ומספק על צרכי הביקוש הגבוה ביותר.

מזגן VRF
מזגן VRF

משך "חייו" של מזגן VRF הוא 10 שנים בקירוב. חשוב לוודא כי תעודת האחריות תינתן על משך הזמן הארוך ביותר. היות שצפויה- ולמעשה כבר מורגשת- עלייה הדרגתית, עקבית ומתמדת, בטמפרטורות בתקופת הקיץ, ובתוך 10 שנים זו עשויה להיות עלייה דרמטית חשוב לשים לב כי מערכת שמותקנת כיום צפויה להידרש לקיבולת של עומסי-שיא במהלך העשור בקרוב. חשוב לקחת זאת בחשבון, בתכנון ובכל שיקולי עלות- תועלת.

 

מזגן VRF לנוי ולהידור אבל בעיקר לחימום ולקירור…

 

שאיפה ורצון למוצרים מעוצבים ואסתטיים הם טבעיים ולגיטימיים, אבל חשוב לדעת כי דגש יתר על עיצוב מערכת של מזגן VRF עלולה לבוא על חשבון הניצול האנרגטי המיטבי. בהינתן נתון זה ורבים אחרים חשוב להתייעץ לא רק עם טכנאי מיזוג אוויר אלא עם מהנדס מיזוג אוויר, אשר יש לו הידע המקצועי הנדרש לבסס נימוקים לכדאיות העדפת מזגן כזה או אחר, גם ואולי בעיקר כאשר מדובר באותו סוג של מזגן. 

מזגן VRF עשוי לשרת אתכם שנים רבות. לא מדובר במוצר צריכה שוטף, אבל בהחלט מדובר במוצר צריכה בסיסי. 

קחו את הזמן. ערכו סקר שוק. התוודעו אל יתרונות מערכת מיזוג זו כמו גם על חסרונותיה (המעטים יחסית).

לבחירה מושכלת של מזגן עשויה להיות השפעה מידית ומוחשית על איכות החיים שלכם, בעיקר בקיץ אבל גם בחורף. בהינתן מזג האוויר החם מאוד השורר בחלקים רבים בארצנו במשך ימים רבים בשנה, רובנו למודי ניסיון: שימוש במזגן (לקירור) עשוי להידרש כבר באביב ולהימשך גם בסתיו, בעוד שימוש במזגן (לחימום) עשוי להתחיל כבר בסתיו ולהימשך גם לאחר תום המועד הרשמי של החורף.   ההיבט העיצובי חשוב אפוא אבל חשוב יותר לזכור כי המזגן נועד בראש ובראשונה ובעיקר למיזוג אוויר ולא ליצירת אווירה…

מזגן VRF ישמש אתכם לשנים רבות, לכן חשוב גם לבחור טכנאי מזגנים נגיש וזמין, בהינתן שתקלות תמיד קורות בזמן הכי פחות מתאים ( למעשה אין כלל זמן מתאים לתקלות…).

כשבוחרים מזגן VRF בוחרים לא רק מוצר אלא גם שירות, לכן לא פחות חשובה מהקפדה על טיב המוצר ואיכותו היא בחירה מוקפדת של טכנאי האמור לספק לכם שירות עליו. תתחדשו עם מזגן VRF ותעברו את הקיץ בנעימים.

 

סיביר מערכות מיזוג אויר

אנו עובדים עם לקוחות פרטיים ועסקיים – אדריכלים וקבלנים. סיביר מערכות מיזוג אויר מספקת מכלול שירותים המאפשרים שיתוף פעולה כגון, עם חברות מסחריות ותעשייתיות גדולות וגם לקוחות שרוצים ליהנות מאוויר נעים במקום מגורים.

25 שנה ניסיון

יש לנו ניסיון של למעלה מ- 25 שנים של תכנון, התקנה והתאמה של מערכות מיזוג אויר הן ללקוחות פרטיים והן ללקוחות מוסדיים. אנו מאמינים בעבודה איכותית ומבטיחים שירות מעולה לכלל הלקוחות שלנו.
×

Powered by WhatsApp Chat

× איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן