5 השוואות בין מזגן VRF למזגן רגיל

מזגן VRF הם המזגנים המובילים בשוק מערכות המיזוג ולא סתם! אלו הן מערכות מיזוג הניתנות לחיבור מערכת בית חכם, בעלות פעולה שקטה וחסכוניות בחשמל. 

ההתלבטות הראשונית בעת בנייה או רכישה של דירה חדשה היא איזה מערכת מיזוג כדאי להתקין. האם מתשלם לבחור במזגן רגיל או עדיף להשקיע במזגן VRF המבוסס על טכנולוגיית אינוונטר. 

במאמר של היום, חסכנו לכם את הצורך לחקור וערכנו עבורכם השוואה בין מזגן VRF למזגן רגיל שתעזור לכם להחליט.

השוואה ראשונה – מחיר מזגן VRF לעומת מזגן רגיל

מזגן VRF
מזגן VRF

לטווח הקצר מזגן VRF הוא מזגן בעלות גבוהה הרבה יותר מרכישת מזגן רגיל. אך, מכיוון שמזגן הוא מוצר שמלווה אתכם לטווח הארוך כדאי להסתכל על העלויות תחזוקה שלו בטווח הארוך ולא לבחור אך ורק על פי מחיר הרכישה הראשוני. 

עלות הרכישה של מזגן VRF היא אמנם גבוהה יותר מאשר מזגן רגיל אך:

  1. מזגנים רגילים ידועים כבעלי בלאי חלקים מהיר יותר מאשר מזגנים בטכנולוגיית VRF. 
  2. מזגנים בטכנולוגיית VRF צורכים פחות כמות חשמל בהשוואה למזגנים רגילים. 

בחישוב קצר, תוכלו להבין כי לטווח הארוך העלות אחזקה של מזגן רגיל יקרה יותר מעלות אחזקה של מזגן VRF. 

השוואה שנייה – צריכת חשמל מזגן VRF לעומת מזגן רגיל 

מזגן VRF הוא מזגן המורכב על ידי יחידה חיצונית אשר מקררת ומחממת את חללי הבית השונים באמצעות מדחס אינוונטר הפועל בצורה רציפה וללא עצירות. מצב זה מאפשר חיסכון בצריכת החשמל אשר מגיע לעד כ-30% בהשוואה לצריכת החשמל של מזגן רגיל בו המדחס עובד לסירוגין. 

במזגן רגיל, המדחס עובד עד שהמזגן מצליח להגיע לטמפרטורה הרצויה בחדר ולאחר מכן הוא מתכבה. כאשר חיישנים במזגן מזהים כי הטמפרטורה בחדר צנחה או עלתה, המזגן נדלק מחדש והמדחס חוזר לעבוד. מנגנון פעולה זה של המזגן צורך כמות רבה יותר של חשמל בעת הפעלת המזגן. 

השוואה שלישית – התקנת מזגן VRF בהשוואה למזגן רגיל 

בניגוד למזגנים רגילים הניתנים להתקנה כיחידת מזגן חיצונית בכל חדר או כמזגן מרכזי לכל הבית, מזגני VRF ניתנים להתקנה בצורה גמישה. מזגני VRF מותקנים באמצעות חיבור יחידות שונות לכדי מערכת אחת כאשר היחידות ניתנות להתקנה נסתרת או גלויה ובמגוון רחב של סגנונות עיצוביים. 

בנוסף, צורת ההרכבה של מערכת מיזוג VRF מאפשרת למערכת המיזוג להתאים את עצמה לצרכים המשתנים של הבית באמצעות אפשרות להוספה והחסרה של יחידות קירור בהתאם לנדרש. 

מזגן VRF
מזגן VRF

השוואה רביעית – התקדמות טכנולוגית במזגן VRF בהשוואה למזגן רגיל 

VRF הוא מזגן הבנוי בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת התחברות למערכת בית חכם בניגוד למזגנים רגילים. באמצעות מערכת בית חכם תוכלו לדאוג שיחכה לכם בית חם ביום חורפי קר עד שאתם חוזרים מהעבודה. 

המערכת מאפשר לשלוט במזגן מרחוק, להדליק ולכבות אותו בהתאם לצרכים האישיים שלכם ולמנוע צריכת חשמל מיותרת במידה ושכחתם את מערכת המיזוג דולקת. 

בנוסף, בהשוואה למזגנים רגילים הפועלים בצורה מרעישה, מזגני VRF הם בעלי מנגנון פעולה שקטה. כך, תוכלו ליהנות ממש רוח וטמפרטורה נעימה בביתכם מבלי לשמוע את המזגן פועל. דבר זה מהווה יתרון כאשר מעוניינים להפעיל מיזוג כאשר הילדים ישנים ופוחדים שיתעוררו או אם אתם לא מסוגלים ללכת לישון כאשר יש רעשים ברקע. 

השוואה חמישית – שמירה על טמפרטורה במזגן VRF לעומת מזגן רגיל 

בניגוד למזגנים רגילים בהם המזגן מגיע לטמפרטורה הרצויה ולאחר מכן נכבה באופן אוטומטי עד שהטמפרטורה מתחיל לצנוח, מזגני VRF פועלים בצורה רציפה על מנת לשמור על הטמפרטורה הקיימת בחדר. 

כך, אתם נהנים מהטמפרטורה שהגדרתם ולא מרגישים שפתאום קר או חם לכם, עד שחיישני המזגן הרגיל יזהו זאת והמזגן יחזור לעבור ולהגיע לטמפרטורה הנדרשת מחדש. 

אם אתם מעוניינים במערכת מיזוג מתקדמת המתאימה את עצמה לבית ולצרכים שלכם, אנחנו נעזור בעלי ותק רב במערכות מיזוג VRF ונשמח לעזור. VRF הוא מזגן איכותי שילווה אתכם לשנים רבות.

למה אתם מחכים? VRF הוא הבחירה המשתלמת ביותר מבחינת מחיר, נוחות ואמינות. השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם לקביעת פגישת ייעוץ. אנחנו נשמח לסייע וללוות אתכם לכל אורך הדרך החל מבחירת המזגן ועד ההתקנה.

אנו מתמחים בתכנון והטמעת של כל מערכת מיזוג אויר ובייחוד של מזגן VRF. נשמח לפנייתכם אלינו!

 

סיביר מערכות מיזוג אויר

אנו עובדים עם לקוחות פרטיים ועסקיים – אדריכלים וקבלנים. סיביר מערכות מיזוג אויר מספקת מכלול שירותים המאפשרים שיתוף פעולה כגון, עם חברות מסחריות ותעשייתיות גדולות וגם לקוחות שרוצים ליהנות מאוויר נעים במקום מגורים.

25 שנה ניסיון

יש לנו ניסיון של למעלה מ- 25 שנים של תכנון, התקנה והתאמה של מערכות מיזוג אויר הן ללקוחות פרטיים והן ללקוחות מוסדיים. אנו מאמינים בעבודה איכותית ומבטיחים שירות מעולה לכלל הלקוחות שלנו.
×

Powered by WhatsApp Chat

× איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן