מערכת VRF – מ- א’ ועד ת’

סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF
יועץ מיזוג אוויר חיוני עוד בשלב תכנון המבנה
דצמבר 18, 2018
תכנון מיזוג אוויר סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF
תכנון מיזוג אוויר – במה נוכל לעזור לאדריכלים
ינואר 13, 2019

מערכת VRF – מ- א’ ועד ת’

סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF

מערכת VRF היא מערכת מיזוג מתוחכמת, שמשרתת נאמנה את החלל הביתי שלנו ואף את החלל המשרדי שלנו.

מערכת VRF הומצאה לראשונה ביפן, בראשית שנות השמונים. מערכת VRF סטנדרטית, לרוב תפעל באמצעות יחידת מיזוג חיצונית, שיהיה עלינו להתקין מחוץ לביתנו. היחידה תכיל מספר מדחסים, שמטרתם לסייע ולהפחית את צריכת החשמל שלנו, על ידי ניצול האוויר הממוזג עד תומו, באמצעות דחיסה מחודשת שלו.VRF סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF

רוב הפעמים, אנו לא נשים לב ליחידה החיצונית, אך כולנו נקפיד להשתמש ביחידה הפנימית, לעיתים קרובות. יחידת השליטה הפנימית, עשויה להיות מנדף או מזגן, הנשלטים באמצעות השלט ואף לוח שליטה של ממש – שיסייע לנו להתאים את האיכות  לצרכים האטמוספריים שלנו.

מערכת VRF קיימת בשלושה מצבים שונים:

  • למטרות קירור בלבד – ללא אפשרות חימום
  • לקירור וחימום – המספקת אווירה אופטימלית לכל חלל
  • לקירור וחימום אקסקלוסיבית – אשר מאפשרת לנו להתאים את הטמפרטורה הרצויה, לכל חדר וחדר בבית או בבית העסק שלנו

שליטה נוחה ומגוונת –  ילוו בשלט נעים לשימוש, שיאפשר לנו להתאים את הטמפרטורה הרצויה לביתנו בקלות uאף תסייע לנו לשנות את האווירה מחדר לחדר, כך שכל נפש בבית תוכל ליהנות מהטמפרטורה המועדפת עליה.

שקט ושלווה – כיום, יצרני המזגנים יודעים כי רבים מאיתנו נוטים ללכת לישון, לצד מזגנים פועלים, מסיבה זו, מערכות VRF מותאמות לפעילות בעוצמת שמע של עד 25 דציבלים לכל היותר.

חיסכון כלכלי – כאשר אנו רוכשים מערכת מיזוג, אנו שואפים למצוא כזו שתלווה אותנו במשך שנים רבות. מערכות VRF מותאמת לנצל כמויות פחותות של אנרגיה, בזכות המדחסים הרבים שברשותה: הם דוחסים את האוויר ומפיקים ממנו אנרגיה נוספת. פעולה זו, מסייעת לשמר את המנגנון המכני של המערכת, כך שלא תזדקק לתיקונים רבים ותוסיף להישאר איתנו. בנוסף, השימוש המופחת באנרגיה חשמלית, מביא לחיסכון משמעותי בחשבון החשמל שלנו.

התקנה נכונה של מערכת VRF בלעדית, תתרום לחיינו תענוג מרענן למשך שנים רבות.