מערכת vrf

מזגנים מבצעים – 2 מלים מחוללות פלאים…מערכת vrf – מה הם היתרונות שלה, על פני מערכות מיזוג אחרות, ואיך זה עוזר לישראלים בימי הקיץ החמים או בימי החורף המצננים? זוהי שאלה טובה ותעמוד כנגד עינינו לאורך כתבה זו. נתחיל בכך שנצהיר, כי היתרון המרכזי של מערכת ה-VRF, הוא ביכולת ההתאמה המדויקת שלו.

כמה מדויקת? מדויקת בצורה מפתיעה, ונסביר זאת מתוך סיטואציה יום יומית נתונה במשרד. נניח שיש חלל משרדי, עם חדרים פנימיים, שכולם מקוררים או מחוממים על ידי מזגן מרכזי. באם למישהו חם, בעוד הוא מעדיף קר – הוא פשוט יכול לכוון את הטמפרטורה. העניין הוא, שזה יכול להשפיע על שאר האנשים במשרד, שאולי היו מעדיפים את האזור בטמפרטורה חמימה יותר.

מערכת vrf עם התאמה אישית ברמה הוויזואלית

מערכת vrf
מערכת vrf

ובכן, מתוך השימוש במערכת VRF, ניתן לכוון את הטמפרטורה באופן אישי ונקודתי לחלל בו נמצאים. כך שכל אחד יכול להתאים אותה לרוחו. מעבר לזה, שניתן להמשיך ולהתאים את המערכת לצרכים האישיים, כדרך העיצוב המודולרי והאסתטי שלה. באם יש מבנה גדול במיוחד, אפשר לפרוס את מערכת vrf על פני חלקים שונים שניתן להתקין בהם רכיבים מתוכה.

למעשה, יש כל כך הרבה חופש וגמישות בהתקנה, שאפשר לפרוס את המערכת על פני מקומות ייעודיים להתקנה, ולהתאים את המערכת לעיצוב הקיים. כך שהמזגן לא צריך לבלוט בנוף, הוא יכול להשתלב איתו. להשתלב עם הנוף, ואפילו עם מערכות נוספות, באם ישנן, כמו מערכות עיבוי מים וכן הלאה.
כך שמבחינה וויזואלית, מערכת vrf יכולות להשתלב לסוגים רבים של נופים ועיצובי פנים, בלי שמישהו בהכרח ישים לב שהן שם. לא רק מבחינה וויזואלית, אלא מבינה אודיטורית. שכן מערכות VRF עלולות להיות שקטות יותר באופן יחסי, ובעלות הפעלה שקטה במיוחד.

עכשיו, רבים מאיתנו יודעים שמדינת ישראל היא מדינה די אקלקטית במצבי הרוח העונתיים שלה. לעתים חם, לעתים חם מאוד, ולעתים רחוקות גם קר. אוקי, יש לנו חורף לפעמים. לא תמיד קל להבחין אך זה גם קיים. החדשות הטובות הן שיש מה לעשות עם פונקציית החימום של המזגנים שלנו. הם לא תמיד צריכים להיות על קירור, לאור העובדה שגם החורף קופץ לביקור במדינת ישראל פה ושם.

מערכת vrf מאפשרות שליטה אישית פר אקלים

החדשות הטובות הן, שמערכות VRF יכולות להגיב לכל אתגר בשוויון פנים. במקום להתקין מזגן אחד בסלון או בחדר מסוים בבית ולצאת מנקודת הנחה שהוא אחראי על קירור או חימום כל המרחב – יש כיום אפשרויות אחרות. שכן, כאשר יש מזגן אחד עיקרי, זה אומר שיש רק מזגן אחד שאפשר לכוון במרחב. ואם הולכים לצד השני של המתרס ומתקינים מזגן בכל חדר, זה אומר שלכל חדר יש את האקלים שלו. וזו גם אופציה.

ובכן, מערכת vrf היא זו המשלבת בין הטוב שבשני העולמות שציינו. מדובר על מערכת מיזוג אוויר אחת, שעובדת כמערכת מרכזית – ועם זאת, אפשר לכוון אותה באופן אישי, ובכך לאפשר אקלים אישי לכל מרחב פנימי.

מערכת vrf: שליטה אישית בתפוקת היחידה

מערכת vrf
מערכת vrf

כך שאם נחזור לדוגמה מחיי המשרד, באם יש אדם שאוהב חום – הוא יכול לכוון לעצמו את הטמפרטורות בהתאם. ואדם אחר שנהנה מטמפרטורות צוננות יותר, יכול לכוון את המיזוג במרחב האישי שלו כרצונו. מבלי שזה ישפיע על חללים אחרים במשרד. וכל זאת, תחת מערכת מיזוג אוויר מרכזית אחת. מערכת vrf עובדת עם מספר מאיידים, בניגוד למערכות מיזוג אוויר מרכזיות שעובדות רק עם מאייד אחד.

ומתוך כך, ניתן להתקין מספר יחידות פנים, שלכל אחת תפוקה משלה (על פי צורך הצרכן), ועל כן ניתן לקבוע טמפרטורה שונה לכל מאייד. ועדיין, להקטין את צריכת האנרגיה. וזאת על ידי הקטנת התפוקה של המאיידים לפי צורך, מבלי לקטוע את פעולת המנוע של המזגן. ובכך ניתן לצמצם את צריכת החשמל, לאור כך שאין צורך להפעיל את המנוע מחדש שנית.

מערכת vrf: היתרונות והמלוכה

לסיכום, נוכל לציין כי מערכת vrf נועדה לתת מענה על צרכים אנרגטיים, דרישות מיזוג ועל מגבלות עיצוביות. אם האדריכל קבע עיצוב פנים מסוים, אפשר להתקין את המערכת כך שהיא תתאים לנוף המתבקש, מבלי שתוסיף מגבלות משלה, לפחות במידת מה.

מעבר לכך, המערכת מאפשרת להוסיף אפשרויות רבות של התאמה אישית ושליטה. אנשים במרחב אחד יכולים לבחור בטמפרטורה שונה מזו הקיימת במרחב אחר. הדבר מתאפשר כדרך היכולת לחבר מספר מאיידים שונים למערכת. מעבר לכך, גם אם התקנת מערכת vrf עלולה להיות יקרה יותר מהתקנת מערכות מיזוג אחרות, אפשר לעשות את החשבון לטווח הארוך ולראות באם ניתן לראות חיסכון בעלויות התחזוקה והתפוקה לטווח הארוך.

סיביר מערכות מיזוג אויר

אנו עובדים עם לקוחות פרטיים ועסקיים – אדריכלים וקבלנים. סיביר מערכות מיזוג אויר מספקת מכלול שירותים המאפשרים שיתוף פעולה כגון, עם חברות מסחריות ותעשייתיות גדולות וגם לקוחות שרוצים ליהנות מאוויר נעים במקום מגורים.

25 שנה ניסיון

יש לנו ניסיון של למעלה מ- 25 שנים של תכנון, התקנה והתאמה של מערכות מיזוג אויר הן ללקוחות פרטיים והן ללקוחות מוסדיים. אנו מאמינים בעבודה איכותית ומבטיחים שירות מעולה לכלל הלקוחות שלנו.
× איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן