תכנון מיזוג אוויר לבית חדש

VRF סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF
10 עובדות מפתיעות על מערכת המיזוג החדשנית – VRF
ספטמבר 16, 2018
יועץ מיזוג אויר סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF
מה בין יועץ מיזוג אוויר לפונקציונליות ואסתטיקה?
ספטמבר 16, 2018

תכנון מיזוג אוויר לבית חדש

תכנון מיזוג אויר סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF

כשבונים בית, אחד הדברים שמצריכים התייחסות ודורשים מאיתנו לתת אליהם את הדעת זוהי מערכת מיזוג האוויר, או, במילים אחרות – התקנת מזגן. בדומה ליתר מערכות ותשתיות של ביתכם החדש, גם התקנה של מערכת המיזוג מחייבת תכנון מיזוג אוויר מקדים. הגיוני ביותר שככל שתקדישו לנושא תכנון מיזוג אוויר יותר מחשבה, כך התוצאה תהיה טובה ומשביעת רצון. הנה כל מה שעליכם לדעת כדי להשלים את משימת תכנון מיזוג אוויר בהצלחה.

מתחילים את תכנון מיזוג אוויר בבניית רשימת דרישותתכנון מיזוג אוויר סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF

עוד לפני שמתחילים לתכנן, חשוב שתסכמו את רשימת דרישות כלפי מערכת המיזוג העתידית שלכם. את דרישותיכם סכמו בנקודות כך שיהיו לכם מול העיניים לאורך כל תהליך תכנון מיזוג אוויר. בין היתר, קחו בחשבון כמה נפשות צפויות להתגורר בבית? אילו אורחות חיים מנהלים כל בני המשפחה? מהם דפוסי השימוש שלדעתכם תעשו במערכת המיזוג שלכם במהלך שעות היממה השונות?

לוקחים בחשבון את מאפייני הבית

מהו השטח הכולל של ביתכם החדש? כמה חדרים יש בו ומהו גודלם? האם מדובר בדירה או בבית פרטי בן מספר קומות? אלף כול, המזגן צריך להתאים בעוצמתו לשטחו של הבית. כמובן, מומלץ להתקין מזגן מיני מרכזי בבתים גדולים ובדירות בנות מספר רב של חדרים. בניגוד לכך, בדירות קטנות ניתן לשקול את האפשרות של התקנת מספר מזגנים עיליים בכמה חדרים נבחרים.

לא חסוכים על ייעוץ מיזוג אוויר

יועץ מומחה בתחום מזגנים יכול לתרום רבות לתהליך של תכנון מיזוג אוויר. מעבר להמלצה על סוג הדגם, והמפרט הטכני הרצוי של מערכת המיזוג, יכול איש המזגנים להמליץ על פרישה נכונה של המאיידים בחדרי הבית השונים, על מיקומם המועדף, על הנראות הויזואלית האסתטית המומלצת למערכת המיזוג (למשל, המקומות בהם כדאי לבצע הנמכת תקרה וכו’).

לא מחכים לסיום הפרויקט

את עבודות ההתקנה רצוי להשלים עוד לפני השלמתו של תהליך הבניה. התקנת מערכת מיזוג, זוהי אמנם פרוצדורה פשוטה באופן יחסי, אך התהליך בכל זאת כרוך בלא מעט לכלוך ורעש – רצוי מאוד שתשלימו את ההתקנה לפני כניסתכם לדירה או לבית החדש שלכם.