VRF – האם טכנולוגיית VRF באמת עובדת?

סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF
אילו מערכות VRF מתאימות לארגונים ומוסדות
מרץ 21, 2017
סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF
מזגן VRF – מזגן שמתאים את מיזוג האוויר בבית למה שבאמת נח
אפריל 24, 2017

VRF – האם טכנולוגיית VRF באמת עובדת?

סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF

מזגן VRF הוא המילה האחרונה בתחום המזגנים ואנחנו נדרשים יותר ויותר בחברתנו להתקין אותו אצל לקוחות שהצרכים שלהם דורשים מיזוג אחיד בחללים שונים. לקוחות אלה מעריכים מאוד את היעילות האנרגטית של VRF ולכן יעדיפו להתקין מערכת כזאת בין אם בבית ובין אם בעסק שלהם, בגלל יתרונות מובהקים של תפקוד, תחזוקה מינימלית וחיסכון בעלויות חשמל. כשמוסיפים לזה את הטמפרטורה שאינה משתנה מחדר לחדר ומשעה לשעה מבינים למה אנחנו מתקינים יותר VRF ללקוחות מרוצים מאשר מזגנים רגילים.

כיצד עובד מזגן בטכנולוגיית VRF?

מזגן VRF הוא מזגן שבנוי אחרת ממזגנים רגילים בכך שהוא פועל על מדחס שמשנה את זרימת האוויר בו, מכאן השם VRF- Variant Refrigerant Flow. כלומר, המדחס משנה את תפוקת העבודה שלו בגלל שינויי תדר מנוע, והם נגרמים בגלל דרישות משתנות של מאיידים. זוהי מערכת חכמה ורגישה שמגיבה כל הזמן לטמפרטורת החלל שבו היא עובדת ומשום כך נחשבת ליעילה יותר אנרגטית. אם במזגן רגיל המדחס מפסיק לפעול כשהטמפרטורה מגיעה למה שנדרש ממנו וחוזר לעבוד כאשר היא צונחת שוב, בטכניקת VRF זה לא קורה. אנחנו מתקינים מערכות אלה למי שחשובה לו אחידות בטמפרטורות ומניעת התנודתיות הזאת בין חום לקור עקב הפסקת פעולת המדחס.

האם זה באמת יעיל לכמה חללים באותה מידה?
צורת ההתקנה של יחידות האיוד של מזגן VRF היא כזאת, שמתקינים אותן בכל חלל בנפרד, כאשר הן מחוברות ליחידת עיבוי אחת בצינורות דקים שאינם מחייבים התקנת תעלות והתעסקות עם תקרות. משום כך הן אינן חייבות להיות קרובות והן אינן חייבות להיות צמודות למנוע שנמצא ממש מחוץ לחלון. שיטת ההתקנה מאפשרת להרחיק אותן זו מזו בזכות צינורות ארוכים, ולכן יעילות המיזוג אינה נפגעת אף לרגע בגלל הפיזור הרב. כמו כן, אפשר להוסיף עוד יחידות איוד בהמשך, לפי הצרכים המשתנים בבית או בעסק מבלי לפגום ביעילות כלל. הסנכרון ביניהן בעזרת המדחס מבטיח את האחידות שאינה משתנה.

המחיר יקר אז למה מזגן VRF נחשב חסכוני?

צורת העבודה האחידה והאופטימלית למצב הטמפרטורה בחדר שומר על אחידות בהוצאה אנרגטית, להבדיל ממיזוג רגיל שמפסיק לעבוד ואז מתניע מחדש. כמו כן, שמירה על טמפרטורה אחידה מאפשרת לכם לשלוט בה טוב יותר וליהנות ממערכת יעילה יותר שחוסכת חשמל ומחזירה את ההשקעה לאורך זמן ללקוחותינו. היא יעילה יותר בחללים גדולים ומפחיתה עלויות חשמל בגלל פיזור אחיד ובגלל שאיבת אוויר מתוך האוויר הממוזג עצמו. אנחנו מכירים את זה מהלקוחות שלנו שמדווחים על שינויים בצורת ההפעלה של המיזוג לנעימה ויעילה יותר. מדחסי VRF נחשבים עמידים יותר וחוסכים תיקונים חוזרים ונשנים שעולים כסף רב בשיטות מיזוג אחרות.

לכל המזגנים יש מגבלות תפקוד, גם למזגן VRF זה קורה?
ייחודו של מזגן VRF הוא בכך שהוא עמיד יותר למזג האוויר הישראלי ואינו קורס בלחץ המעלות בשרב הטיפוסי. הוא פועל יפה גם בחום של 45 מעלות והאחידות של העבודה שלו מבטיחה לכם מיזוג מעולה ואיכותי כל הזמן. יתרה מזאת, בגלל היכולות שלו אתם יכולים לשנות טמפרטורה בכל חלל בנפרד ולשלוט בזה מרחוק משום שהוא מערכת חכמה בפני עצמה שיכולה להשתלב בכל מערכת שליטה של בית חכם. כך שאם הטמפרטורה בחוץ משתנה תוכלו לתקן אותה בבת אחת בכל החללים בבית בהתאם.

קבלו ייעוץ מאתנו כיצד אפשר להתאים לכם מזגן VRF מתקדם שיבטיח לכם מיזוג והסקה ברמה שטרם הכרתם – חייגו אלינו לשיחת יעוץ חינם: 1700-555-594