יועץ מיזוג אוויר סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF
יועץ מיזוג אוויר – תכנון מיזוג אוויר לשטחי מסחר
מרץ 12, 2019
תכנון מיזוג אוויר – המגמות העיקריות לשמירה על קו העיצובי
אפריל 14, 2019

VRF

סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF

VRF היא המילה האחרונה במערכות מיזוג מתקדמות. האמינות שהמערכת משמשת, הביא אותה להיות בין המערכות הפופולריות ביותר בשנים האחרונות. הומצאה לראשונה ביפן, בשנת 1982, מעניקה למשתמש חווית מיזוג נעימה ואבסולוטית.VRF סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF

ההבדל בין VRF ושאר עולם המיזוג

כיום, במאה ה- 21, קיימות אינספור מערכות מיזוג מגוונות, שלרוב מעניקות מיזוג אוויר שרירותי: כזה שאיננו מתחשב בטמפרטורה של החללים בבית, איננו לוקח בחשבון את הרצון לטמפרטורה ממוצעת נעימה ופעמים רבות, אף מפסיק לעבוד ופונה להשהיה, שמביאה לסטייה של הטמפרטורות בזמן זה (בין 3 ל- 4 מעלות בממוצע). כתוצאה מכך, פעמים רבות אנו מוצאים את עצמנו סובלים משינוי חד בטמפרטורה או פשוט מתוסכלים מהאופן שבו מערכת המיזוג שלנו פועלת.

לעומת זאת, VRF מותאמת במיוחד, כך שהיא תוכל להעניק לנו את חווית המיזוג האופטימלית ביותר:  לא רק מתחשבת בטמפרטורה של כל הבית, במטרה למצוא איזון נעים ונוח, היא אף מתאימה את עצמה לשינויים בטמפרטורה הזו – כך שתוכל לשמור על טמפרטורה איכותית בחלל לאורך כל היום.

מערכת קיימת בשלושה מצבים: קיימות מערכות הפועלות על קירור בלבד, אחרות על קירור וחימום, בעוד שמערכות חדשניות יותר – אף יכולות להתאים את הפעילות שלהן לטמפרטורה של כל חדר – כך שנוכל ליהנות ממזג אוויר אופטימלי בביתנו או בבית העסק, בכל שעה ביום.

סיביר מערכות מיזוג אויר / VRF

יתרון נוסף של VRF, הוא היותה כה פשוטה להתקנה: רוב הפעמים, יהיה עלינו למצוא שני מיקומים, כאשר האחד בתוך הבית, למערכת בה נשתמש, בעוד שהאחר, מחוץ לבית: למדחס, כדי ליהנות ממקור אוויר אופטימלי.

רוב מתקיני מערכת המיזוג יוכלו לבצע את העבודה בצורה נוחה ופשוטה. את מערכת המיזוג הפנימית, אף ניתן להתקין בדרכים עיצוביות מגוונות כגון עיבוי קיר או הנמכות תקרת גבס.

VRF היא איכותית – וחסכונית

היתרון המשמעותי ביותר של VRF, הוא היותה חסכונית יותר מכל מערכת מיזוג אחרת בשוק: כיום, VRF, בזכות המערכת המתוחכמת, תורמות לחיסכון של עד כ- 50% בחשבון החשמל.

זוהי עובדה אפילו יותר משמעותית, לאחר ההבנה כי כיום, עיקר חשבון החשמל שלנו (כ- 60% בממוצע) מתייחס לשימוש במערכת המיזוג שלנו, בבית ובבית העסק.

הרווח הכלכלי הזה, מתאפשר על ידי ניצול אופטימלי, של הטכנולוגיה התרמו-דינאמית הגבוהה של VRF: במערכת היא זו שתורמת לוויסות איכותי של הטמפרטורה בחלל.