חדרי יין

חדרי יין

“סיביר” מתכננת ומתקינה מערכות קירור מקצועיות לחדרי יין בהתאמה אישית לכל לקוח וכמובן בהתאמה לאקלים הישראלי, תוך שמירה על שני הפרמטרים החשובים ביותר לשימור יינות – טמפרטורה ולחות. ישנם גורמים המשפיעים על איכות היין, כמו לדוגמא, קצב החמצון – כמות החמצן שהיין קושר אליו. בתנאי סביבה לא מבוקרים, היין מחמיץ והארומה נפגמת. לתשומת לבכם: מזגן אינו פתרון מקצועי לחדר יין! המזגן מייבש את האוויר, לרוב אינו יורד לרמת הטמפרטורה הדרושה.

לעומת זאת, יחידות קירור משנועדו במיוחד למטרת שימור יינות ישאירו אתכם בראש שקט, מפני שיחידת קירור איכותית ואמינה, מאפשרת לצייד את מרתף היינות בבקבוקים היוקרתיים ביותר, ולא לחשוש לרגע שמא הם יתקלקלו או יפגמו.

יחידות קירור ושמירת טמפרטורה מקצועיות, המותאמות באופן מיוחד לכל חדר על פי הנפח שלו ומאפייניו השונים, זאת כדי לאפשר קירור בדיוק ברמה הנכונה ומבלי להשתמש במנוע חזק מדי או חלש מדי. כך, ניתן להשתמש בדיוק במידת האנרגיה הנכונה. בעזרת יחידות קירור ושמירת טמפרטורה ולחות לחדרי יין, אפשר לשמור על בקבוקי היין לאורך שנים.
יין ידוע לאנושות מימי קדם. הוא מוזכר רבות במסמכים היסטוריים וספרות דתית, כולל התנ”ך. ליין יש תפקיד חשוב בתרבות האנושית ולאורך השנים הארוכות מעריכים את תכונותיו וסגולותיו, בהן גם יכולת ריפוי.

בייצור היין מושקעת מחשבה רבה ושתייתו היא סוג של טקס, גם אם מדובר בכוס בודדת אותה שותה האדם לבדו, כשהוא שקוע במחשבותיו.
היין הוא חומר מורכב וכדי ליהנות מהטעם והניחוח הקסום עלינו לאכסן את היין בתנאים מתאימים. חובבי היין יסכימו איתי שיצירת האקלים הנכון בחדר היין זו משימה לא פשוטה.

אחת הדרישות המרכזיות למערכת קירור כזו היא פעילות רציפה, נטולת תנודות. תנודות של חום- קור בחד היין יכולות להביא לפגיעה באיכות היין בדרכים רבות. הנה כמה מהן:

  • האצת קצב החמצון, וכתוצאה – לשקיעת מוצקים בתחתית הבקבוק.
  • פגיעה בארומה של היין.
  • עכירות ומראה לא אסטטי של היין.

הלחות בחדר חשובה אף היא לשימור איכות היין. האוויר בחדרי יין צרך להכיל בין 55% לבין 70% לחות בכל זמן, ושינויים תכופים ברמת הלחות עלולים לגרום ליין להחמיץ במהירות, ולבסוף לא תהיי ברירה אלא לזרוק אותו.

סביר להניח שהדלת לחדר היין נפתחת ונסגרת פעמים רבות. כדי למנוע תנודות טמפרטורה כדאי להתקין למערכת מיזוג אוויר בחדר היין מערכת שליטה ובקרה נפרדת, ורצוי מאד שתאפשר גם שליטה מרחוק. אחד הפתרונות הוא התקנת מסך לתצוגת נתוני הטמפרטורה והלחות במשרד כדי להיות מעודכנים בכל עת ולערוך את השינויים הדרושים. והנה עוד משהו קטן: בכל הנוגע לתרבות היין יש לאווירה חשיבות רבה ביותר. על מערכת המיזוג לעשות את תפקידה באמינות אך מבלי לפגוע בעיצוב הייחודי של חדר היין.

חובבי יין? יש לכם חדר יין או שאתם מתכננים לבנות אותו?
פנו לחברת “סיביר” לפתרונות מיזוג מקצועיים, מתקדמים ואסטטיים ביותר. לאחר ההתקנה אנו מעבירים לכם הדרכה בתפעול מערכת הקירור – מדובר במערכת נוחה לתפעול שאינה דורשת מיומנות מיוחדת.

חדרי יין
חדרי יין

סיביר מערכות מיזוג אויר

אנו עובדים עם לקוחות פרטיים ועסקיים – אדריכלים וקבלנים. סיביר מערכות מיזוג אויר מספקת מכלול שירותים המאפשרים שיתוף פעולה כגון, עם חברות מסחריות ותעשייתיות גדולות וגם לקוחות שרוצים ליהנות מאוויר נעים במקום מגורים.

25 שנה ניסיון

יש לנו ניסיון של למעלה מ- 25 שנים של תכנון, התקנה והתאמה של מערכות מיזוג אויר הן ללקוחות פרטיים והן ללקוחות מוסדיים. אנו מאמינים בעבודה איכותית ומבטיחים שירות מעולה לכלל הלקוחות שלנו.
× איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן